Jesteś tutaj: Aktualności

[Reklama FLASH]
2012-04-03 [20:15:52]

EUROCINEMA EXPO 2012 - relacja

Relacja z Międzynarodowej Konferencji EUROCINEMA EXPO 2012

Międzynarodowa Konferencja Eurocinema Expo, poświęcona jest zagadnieniom związanym z cyfryzacją kin. W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. W trakcie konferencji omówiono m.in.: dodatkowe możliwości przychodu w kinie, takie jak reklama czy gastronomia, zaprezentowano aktualny stan cyfryzacji kin w Polsce i Europie oraz omówiono dodatkowe źródła finansowania. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.Międzynarodowej Konferencji Eurocinema Expo, poświęconej zagadnieniom związanym z cyfryzacją kin. W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. W trakcie konferencji omówiono m.in.: dodatkowe możliwości przychodu w kinie, takie jak reklama czy gastronomia, zaprezentowano aktualny stan cyfryzacji kin w Polsce i Europie oraz omówiono dodatkowe źródła finansowania. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.Międzynarodowej Konferencji Eurocinema Expo, poświęconej zagadnieniom związanym z cyfryzacją kin. W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. W trakcie konferencji omówiono m.in.: dodatkowe możliwości przychodu w kinie, takie jak reklama czy gastronomia, zaprezentowano aktualny stan cyfryzacji kin w Polsce i Europie oraz omówiono dodatkowe źródła finansowania. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.Międzynarodowej Konferencji Eurocinema Expo, poświęconej zagadnieniom związanym z cyfryzacją kin. W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. W trakcie konferencji omówiono m.in.: dodatkowe możliwości przychodu w kinie, takie jak reklama czy gastronomia, zaprezentowano aktualny stan cyfryzacji kin w Polsce i Europie oraz omówiono dodatkowe źródła finansowania. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.lsakldsada

 

 

 

Eurocinema Expo 2012 – relacja z konferencji

 

Kraków, 29 lutego 2012 – W dniu 23 lutego br. w Krakowie zakończyła się druga edycja, dwudniowej konferencji Eurocinema Expo, poświęconej zagadnieniom związanym z cyfryzacją kin. W spotkaniu uczestniczyło około 300 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. W trakcie konferencji omówiono m.in.: dodatkowe możliwości przychodu w kinie, takie jak reklama czy gastronomia, zaprezentowano aktualny stan cyfryzacji kin w Polsce i Europie oraz omówiono dodatkowe źródła finansowania. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

 

Idea Eurocinema Expo narodziła się jako pomysł autorskiego projektu dedykowanego środowisku kiniarskiemu i była efektem współpracy dwóch podmiotów: Apollo Film oraz 4D media relations. Niewątpliwy sukces pierwszej edycji w ubiegłym roku sprawił, że postanowiono kontynuować to wydarzenie i właśnie w lutym tego roku zorganizowano druga edycję, poszerzoną o cieszące się dużym zainteresowaniem szkolenie dla kinooperatorów. Przeszkolonych zostało 85 osób.

 

Pierwszy dzień konferencji został otwarty blokiem tematycznym „Dodatkowe możliwości przychodu w kinie”. Uczestnicy dowiedzieli się, jak pozyskać dodatkowe przychody poprzez prowadzenie działalności gastronomicznej w kinie lub sprzedaż reklam. Krzysztof Barwiński z Apollo Film i Karolina Gieryszewska z AP Group zachęcając, jednocześnie przestrzegali, że aby zarobić na dodatkowej działalności, trzeba najpierw zadbać o dobry repertuar kina. Z kolei Mariusz Orzechowski i Wojciech Kosek z firmy NEC Display Solutions przedstawili uczestnikom projektory do wyświetlania reklam cyfrowych oraz opowiedzieli o nowym standardzie w kinach czyli cyfrowych plakatach.

 

Druga część dnia konferencji była poświęcona statystykom dotyczącym cyfryzacji kin w Polsce i Europie, które zaprezentowali – Miłosz Jaszczur z portalu nowoczesneKINO.pl oraz Elisabetta Brunella z MEDIA Salles. Ponadto przedstawiono nowe trendy pojawiające się w kinach jak np. wprowadzenie internetowej dystrybucji filmów, o której opowiadał Andrzej Goleniewski, Dyrektor Filmoteki Narodowej.  Dzień zakończył pokaz filmu „Zakochany Goethe” w technologii IDS.

 

Czwartek, 23 lutego został otwarty obszernym panelem „Technologia w kinie cyfrowym”. Uczestnicy mogli posłuchać wielu ciekawych i ważnych dla rozwoju kina prelekcji. Większość z nich była poświęcona kwestiom technicznym, począwszy od doboru dźwięku w kinie, przez odpowiednie serwery po ekrany i projektory. Nowym elementem w branży kinowej jest TMS czyli system zarządzania treścią w kinie, o którym opowiadał m.in. Till Cussmann z XDC International.

 

Panel popołudniowy zdominowały kwestie finansowe. Przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej opowiadali o narodowym programie cyfryzacji, a reprezentant banku BZWBK zaprezentował leasing jako źródło finansowania wyposażenia kin. Dzień zakończył pokaz filmu w technologii cyfrowej, „Leonardo Live”, spacer po wystawie Leonarda Da Vinci w National Gallery w Londynie.

 

Przychylne komentarze wielu osób, w tym uczestników i sponsorów sprawiają, że Eurocinema Expo staje się cykliczną imprezą i w 2013 roku na pewno nie zabraknie jej w kalendarzu wydarzeń branży kiniarskiej.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w drugiej edycji konferencji Eurocinema Expo. Tegoroczna impreza była większa od poprzedniej, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i prezentujących się firm oraz miała międzynarodowe grono prelegentów i wystawców. Skutkowało to większą liczbą odbytych rozmów biznesowych. Dla NEC Display Solutions sukcesem było wypromowanie oprócz produktów oczywistych dla kina – projektorów DCI oraz E-cinema – nowoczesnego rozwiązania dla branży kiniarskiej, jakim jest cyfrowy plakat oparty na monitorach wielkoformatowych NEC. Z pewnością będziemy chcieli uczestniczyć w kolejnych edycjach tej perspektywicznej konferencji.” Mariusz Orzechowski, Dyrektor Przedstawicielstwa NEC Display Solutions Europe GmbH w Polsce.

 

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak profesjonalnie została zorganizowana ta konferencja.  Również jakość przedstawionych informacji i dyskusji była na wysokim poziomie, tak że impreza była wartościowa zarówno dla klientów, jak i dostawców. Nie trzeba wspominać, że Kraków sam w sobie jest przyjemnym miejscem i dla każdego, kto był pierwszy raz, będzie wystarczającym powodem, żeby przybyć ponownie.” Christoph Baur, Manager International Sales, Kinoton GmbH

 

"Ze wszech miar przydatna i potrzebna konferencja. Większa liczba wystawców i gości podczas tegorocznej edycji wskazuje, że zdobywa ona coraz większe zainteresowanie wśród właścicieli kin i jest, a także będzie, ważnym wydarzeniem  w branży kinotechnicznej." Paweł Leszczyński, Dyrektor ds. handlowych, Digital Cinema Polska.

 

„Konferencja Eurocinema Expo 2012 jest niewątpliwie jednym z najciekawszych tego typu wydarzeń w Europie. Wzięcie udziału w targach dało naszej firmie możliwość podzielenia się entuzjazmem względem najnowszych technologii mobilnych oraz rozwiązań w chmurze, a także  zaprezentowaniu idei systemu Ekobilet pozwalającego na sprzedaż online oraz budowanie nowoczesnych kanałów dystrybucji z wykorzystaniem mediów społecznościowych. A nade wszystko Eurocinema Expo 2012 dało możliwość nawiązania cennych relacji z przyszłymi odbiorcami naszej wizji.”  Sabina Janeczko, Dział Szczerej Dbałości o Klienta Ekobilet.

 

Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: portal Stopklatka.pl, portal nowoczesneKINO.pl, magazyn Telepro oraz magazyn SAT kurier. Sponsorem generalnym był: NEC Display Solutions. Pozostali sponsorzy tytularni konferencji: Royal Philips Electronics, Harkness Screens, Dolby Laboratories, Digital Cinema Polska/XDC, GDC Technology, Kinoton, Cine Project Polska.

 

Dodatkowych informacji udzieli:

Celestyna Gąsior
PR & Event Manager
4D Media Relations
tel. 12 623 74 52
celestyna.gasior@4d.pl

Załączniki:

KIJÓW.CENTRUM
KINO MIKRO
[FLASH]