Jesteś tutaj: Aktualności

[Reklama FLASH]

5.FESTIWAL FILMÓW DZIECIĘCYCH GALICJA - WYNIKI

Zakończył się 5. Festiwal Filmów Dziecięcych GALICJA. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursów oraz do przeczytania realacji.

Główna nagroda Festiwalu Filmów Dziecięcych

Zwyciężyły następujące tytuły:
NAGRODA JURY PROFESJONALNEGO "TONY 10"
NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO "POWRÓT GANGU MAŁYCH KROKODYLI"
NAGRODA PUBLICZNOŚCI "DOM ŚWIATŁA".

Wszystkim bardzo dziękujemy, WYMARZONEMU Jury za poświęcony czas i Wam Drodzy Widzowie, że byliście z nami już po raz piąty!!


Relacja dzięki uprzejmości portalu: czasdzieci.pl

 

Ostatni dzień Festiwalu Galicja, czwartek, był pełen wrażeń. Do kina przybyli najmłodsi widzowie, aby obejrzeć piękną bajkę „Lotte i sekret księżycowego kamienia” i udać się w podróż pełną przygód razem z główną bohaterką. Następnie animatorki z Klubokawiarni Truskawka poprowadziły dla nich twórcze warsztaty. Przed południem dla nieco starszej widowni wyświetlony został polsko-niemiecki film „Zimowa córka”, którego producenta, Mikołaja Pokromskiego mieliśmy przyjemność gościć na otwarciu Festiwalu w niedzielę.

O godzinie 18 rozpoczęło się uroczyste zamknięcie piątej edycji Festiwalu Filmów Dziecięcych Galicja. Widzowie i zaproszeni goście wypełnili ogromną salę kina Kijów. Byli z nami przedstawiciele organizatorów, patronów i sponsorów. Wręczono wszystkie festiwalowe nagrody.

Jako pierwsi nagrody odebrali filmowcy-amatorzy, uczestnicy pierwszej edycji konkursu dla małych twórców „Ogranicza mnie tylko wyobraźnia”. Do organizatorów spłynęło wiele prac, z których każda była wartościowa i zaskakująca. Konkurs objął swoim patronatem portal Czasdzieci.pl, który również ufundował nagrody. Dlatego to pani Agnieszka Karp-Szymańska ogłosiła werdykt jury. Zwycięzcami zostali Wanda Sobolewska za „Przygodę Misia” oraz Staś Kowański za dwuczęściową animację poklatkową „Myszka” i „Gumek i Temperówek”.

Następnie na scenie pojawiło się jury dziecięce - Janek, Marysia, Julia, Dorota, Daria, Konrad. Specjalną nagrodę otrzymał film: Powrót Gangu Małych Krokodyli.

Ogłoszona została również nagroda publiczności. Po podliczeniu głosów naszych widzów stało się jasne, że to hiszpański film „Dom Światła” w reżyserii Carlosa Amila najbardziej przypadł do gustu młodym kinomanom.

Najważniejszą nagrodę ogłoszono na końcu. Jury konkursu głównego w składzie Jacek Szymczak, Andrzej Maleszka, Karolina Lutczyn-Friedek, Piotr Adamczyk, Agnieszka Karp-Szymańska, Arkadiusz Świerczewski, Daniel Markowicz, Anna Sienkiewicz – Rogowska oraz Olivier Janiak jednogłośnie podjęło decyzję, którą ogłosił obecny na gali przewodniczący, Jacek Szymczak. Festiwal wygrał holenderski film fabularny w reżyserii Mischy Kamp pod tytułem „Tony 10” opowiadający historię chłopca starającego się z pomocą królowej Holandii zapobiec rozwodowi swoich rodziców.

Po części oficjalnej wszyscy widzowie i goście zostali zaproszeni do obejrzenia filmu Petera Lorda „Piraci! 3D” oraz do uczestnictwa w kolejnej edycji .

 

Załączniki:

KIJÓW.CENTRUM
KINO MIKRO
[FLASH]