O nas

Spółka jest zarejestrowana pod nazwą: Apollo Film Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Krakowie, ul. Pychowicka 7, 30-364 Kraków, REGON 000279522, NIP 675-000-21-47, KRS 0000195528.

Apollo Film Sp. z o.o. to spółka Województwa Małopolskiego.
Jest właścicielem nieruchomości w Krakowie, Kielcach, Radomiu i Rzeszowie.

Apollo Film Sp. z o.o., której historyczne początki można wiązać z przedsiębiorstwem państwowym Film Polski, w 1999 roku została przekazana Województwu Małopolskiemu i działała jako samorządowa instytucja. Od 2004 r. w wyniku komercjalizacji Instytucji Filmowej powstała Spółka Apollo Film.

 

1. Strategiczne obszary działalności Spółki

1.1 Przemysł czasu wolnego (działalność kinowa, kawiarnia):

Apollo Film jest właścicielem i operatorem:

Sztandarowym obiektem prowadzonym przez Spółkę jest Kino Kijów. Kino Kijów to kino z tradycją, uznawane aktualnie za perłę architektury modernistycznej Krakowa. Kino Kijów od ponad pół wieku jest ważnym punktem na kulturalnej mapie Krakowa.
Od początku swego istnienia Kino Kijów było miejscem, w którym odbywały się istotne wydarzenia związane z filmem, sztuką, wszelkiego rodzaju aktywnościami artystycznymi.
Jest gospodarzem premier filmowych, przeglądów i festiwali, a także koncertów, spektakli teatralnych. Od kilku lat z powodzeniem organizuje cykl dla dzieci „Czytanie przy ekranie”, premierowe pokazy filmów Bollywood, Seanse z Duszą, spotkania studenckie czy podróżnicze.

 

1.2 Zarządzanie nieruchomościami

Aktualnie najważniejsze nieruchomości komercyjne Spółki to:

 

1.3 Organizacja imprez

Apollo Film Sp. z.o.o. oprócz dużej 828-osobowej sali w kinie Kijów dysponuje również trzema w pełni wyposażonymi, mniejszymi salami kinowymi: sala Kijów Studio 1, sala Kijów studio 2, sala kameralna oraz kawiarnią Filmowa Cafe i salą klubową.

W ramach organizacji imprez Apollo Film zapewnia:

 

1.4 Nowe media.

 

Apollo Film jest fundatorem trzech fundacji:

 

Zarząd:

 

Rada Nadzorcza:

Partnerzy

Kontrast

A A A

Wielkość tekstu

A A A